AKTUÁLNĚ Z VRBICE:

Na svátek sv. Anny byla mše svatá u nově opravené kapličky, která je této patronce zasvěcena.Kapličku postavila rodina Janoškova roku 1870. O její rekonstrukci se postarala obec spolu s panem Jaroslavem Hasíkem.

Školní rok jsme s dětmi zakončili farní grilovačkou. Letos byla za kulturním domem, kde si děti kromě masa na grilu mohly také opéct špekáčky na ohni. Počasí nám přálo a strávili jsme příjemné nedělní odpoledne.

Kostel sv. Jiljí bude z důvodu rozsáhlé rekonstrukce uzavřen do konce října. Nedělní mše sv. budou bývat v kulturním domě. Pohřební mše a rozloučení budou bývat v Kobylí nebo v Bořeticích.

Neděle 9. černa 2019 se stal významným dnem pro osm našich vrbeckých dětí, které šly k prvnímu svatému příjímání.

V pátek 1. března jsme se v našem kostele zaposlouchali do tónů klasické hudby v podání známé sopranistky Lucie Silkenové, violloncellisty Jana Rezka a jednoho z nejlepších českých varhaníků Vladimíra Roubala. Tito tři umělci uspořádali tento benefiční koncert, aby se mohli podílet prostřednictvím vybraných příspěvků na opravě našeho kostela, za...

V neděli 6. ledna na slavnost Zjevení Páně zavítali do vrbeckého kostela tři králové, které představovali děti z Vrbice a za doprovodu harmoniky zazněla v jejich podání koleda my tři králové jdeme k vám, která měla 28 slok.

V sobotu 5. ledna 2019 se v našem kostele představila mladá dechová kapela Mutěňané - Čejkovjané, ve které účinkují i mládenci z Vrbice. Hostem tohoto koncertu byla Maruška Michnová, která nám zahrála na varhany.

Katechetické centrum brněnského biskupství dlouhodobě připravuje a aktualizuje projekt s název Vstupy do škol, jehož cílem je představovat ve školách témata spojená s křesťanstvím. Programy jsou školám nabízeny skrze vyškolené lektory, kteří mají potřebné vzdělání a praxi. Nabízené programy v rámci projektu Vstupy do škol oslovují vždy celou třídu...

Sobotní dopoledne 1. prosince si děti s maminkami vytvářely adventní věnce a lucerničky. A šlo jim to hezky od ruky. Na faře byla příjemná atmosféra, venku padal sníh, popíjeli jsme voňavý čaj a buchty od tety Magdy byly vynikající.