NEPŘEHLÉDNĚTE:

Plesovou sezonu v Bořeticích letos zahájila netradičně bořetická farnost. Ta se po deseti letech zapojila do oblíbených tanečních zábav a uspořádala tříkrálový ples.
S podporou převážně mladších farníků ze všech svých třech farností se tak místní kněz pustil do příprav.
I když otce Tomáše nakonec skolila angína a nemohl se na bál dostavit, jeho...

Začátkem nového roku začne ve farnosti příprava biřmování. Na tuto svátost se může připravovat pokřtěný starší 15 let, který má zájem o prohloubení své víry. Přihlášky budou k dispozici v kostele kolem Vánoc.

Od 1. prosince asi do konce ledna 2020 nebudou mše sv. na Vrbici, protože se opravuje KD a kostel bude ještě nedokončen, využijte možností mši sv. v okolí; Bořetice- 9:30; Kobylí- 11:00. Předvánoční zpověd bude ve škole. Prosíme ochotné farníky, kteří mají volná místa v autě, aby se domluvili s těmi, kteří nemají dopravu.

Nedávno jsme si připomínali v naší zemi 30. výročí svatořečení sv. Anežky české a sametové revoluce. 40 let komunismu byla těžká doba, kdy mnoho lidí bylo nevinně odsouzeno, zabito, církev byla pronásledována, člověk nemohl svobodně nic říct, duchovní hodnoty byly potlačeny, nemohlo se cestovat do zahraničí apod. Mnozí z vás si jistě vzpomínáte na...

V listopadu letošního roku si naše společnost připomíná 30. výročí pádu komunistického režimu, totality, která po dlouhá desetiletí devastovala naši zemi.

Na mládežnickém spolču jsme se dohodli, že bychom někam spolu vyrazili na prodloužený víkend. Jeli jsme do Salesíánského střediska do Ostravy, kde působí Jiří Caha, bratr našeho o. Tomáše. Zde jsme měli základnu, kde byla možnost i sportovního vyžití jako např. zahrát si floorbal, stolní tenis, horolezecká stěna, zahrát si stolní fotbálek i...

Koncem března proběhlo ve všech našich farnostech představování dětí, které v letošním roce poprvé přistoupí ke svatému přijímání.

Už celých 7 let mají naše tři farnosti obrovskou podporu a pomoc v podobě trvalého jáhna Františka Mrázka.