AKTUÁLNĚ Z BOŘETIC:

V neděli 31.5. jsme se s jáhnem Františkem vydali od kostela ke společné modlitbě přímo do polí, abychom prosili za letošní úrodu.

Jako možná i někteří z vás využili dobu karantény k domácímu úklidu, i my jsme se pustili do špinavé práce. Vyklidili jsme naši faru, která byla plná starých propriet ještě z dob AnnaFestu. Žádný poklad jsme sice nenašli, ale fara nám září čistotou a zdá se být nějak větší... :-)

Ani karanténa vás nepřipraví o symbol Velikonoc! Zajděte si pro ně do žebračky - je otevřena každý den...

V neděli 15. září jsme si po mši svaté dali šálek kávy na menší propagaci sbírky na podporu fondu Puls, která proběhla v neděli 22. září.

Po stopách Cyrila a Metoděje se vydali poutníci z Českých Budějovic pod vedením otce Ladislava Heryána. Na své pouti se v neděli 1. července zastavili i v našem kostelíku a byl to opravdu radostný pohled - tak našlapaný kostel tu dlouho nebyl... Příjemnou atmosféru navodil i zpěv otce Ladislava.

V loňském roce jsme mohli díky finančním darům opravit varhany v našem kostele. Profesionální práci na varhanách odvedla rodinná firma Stehlíkových z Rohatce.

Na poslední únorovou neděli jsme si pro našeho jáhna Františka připravili oslavu jeho padesátin. Kromě krásného dortu a cupcaků, lahvinky dobrého vínka, kytičky a originální písničky od naší scholy ho čekalo i menší pátrání po daru hlavním. Poukaz na zájezd do Izraele byl schovaný "někde v kostele" ... :-)

Že (i) při sloužení mše svaté může kněze napadnout skvělá myšlenka nám dokázal o. Tomáš. Na svátek křtu Páně nejprve v kázání vyzdvihl důležitost a podstatu křtu a poté nabídl farníkům, že přiveze matriky, aby každému vyhledal datum a další podrobnosti jejich křtu.