AKTUÁLNĚ Z BOŘETIC:

V neděli 15. září jsme si po mši svaté dali šálek kávy na menší propagaci sbírky na podporu fondu Puls, která proběhla v neděli 22. září.

Po stopách Cyrila a Metoděje se vydali poutníci z Českých Budějovic pod vedením otce Ladislava Heryána. Na své pouti se v neděli 1. července zastavili i v našem kostelíku a byl to opravdu radostný pohled - tak našlapaný kostel tu dlouho nebyl... Příjemnou atmosféru navodil i zpěv otce Ladislava.

V loňském roce jsme mohli díky finančním darům opravit varhany v našem kostele. Profesionální práci na varhanách odvedla rodinná firma Stehlíkových z Rohatce.

Na poslední únorovou neděli jsme si pro našeho jáhna Františka připravili oslavu jeho padesátin. Kromě krásného dortu a cupcaků, lahvinky dobrého vínka, kytičky a originální písničky od naší scholy ho čekalo i menší pátrání po daru hlavním. Poukaz na zájezd do Izraele byl schovaný "někde v kostele" ... :-)

Že (i) při sloužení mše svaté může kněze napadnout skvělá myšlenka nám dokázal o. Tomáš. Na svátek křtu Páně nejprve v kázání vyzdvihl důležitost a podstatu křtu a poté nabídl farníkům, že přiveze matriky, aby každému vyhledal datum a další podrobnosti jejich křtu.

Na Štěpána si mužové před kostelem připíjeli a na Nový rok rozdávali ženám ke svátku růže... 🌹❤️ I vám přejeme růžový rok 2019 plný krásných zážitků! 🙏😍

Štědrý den, Boží hod Vánoční a svátek sv. Štěpána. Tři sváteční dny, během nichž jsme se scházeli v kostele při slavnostních bohoslužbách a odnášeli si odsud povzbuzení, dárečky a radost...

V sobotu 22. prosince projíždělo Bořeticemi (i Vrbicí) auto dobrovolných hasičů, které za zvuků vánočních koled rozváželo všem zájemcům Betlémské světlo přímo domů. Během dvou hodin navštívili desítky domácností, kam přinesli jeden ze symbolů Vánoc a míru a pořáli požehnané svátky.