Naše děti zpívaly svatému otci!

29.09.2009

Když v roce 2009 navštívil Českou republiku svatý otec, jednou z jeho zastávek bylo i letiště v Brně - Tuřanech, kde se slavila velkolepá a nezapomenuelná bohoslužba. Večer před ní se na stejném místě sešli mladí na Koncertě naděje, kde kromě jiných vystupovala i polská Arka Noego.

Už ani nevíme, čí to byl nápad, ale kontaktovli jsme organizátory tohoto koncertu a zeptali se, jestli by si naše děti nemohly s Arkou zazívat jednu písničku, kterou jsme měli tenkrát taky v repertoáru. Na první pohled šílený nápad se ovšem velmi rychle změnil v realitu. A naše děti opravdu zpívali! S obrovským respektem k dětem, jejichž řeči nerozumněly, k rozjařenému davu, který čítal asi 5.000 lidí, na obrovském jevišti před objektivy kamer  fotoaparátů.

Tréma, strach i únava vykonala své a našim maličkým se dokonale podařilo legendární Arku rozhodit... :-) O to víc potlesku a podpory si vysloužili od posluchačů... 

A i když TV Noe naše farníčata z koncertu vystříhala a odvysílala záznam bez nich, my na tento den nikdy nezapomeneme a děkujeme všem pořadatelům, že pomohli splnit jeden bláznivý sen.