Sváteční bohoslužby vykouzlily úsměvy na rtech

26.12.2018

Štědrý den, Boží hod Vánoční a svátek sv. Štěpána. Tři sváteční dny, během nichž jsme se scházeli v kostele při slavnostních bohoslužbách a odnášeli si odsud povzbuzení, dárečky a radost...

Při "půlnoční" mši svaté se náš kostel sv. Anny ponořil do šera a ozařovalo ho pouze světlo svící, kterou si každý zapálil u vchodu do kostela. Světla v kostele se plně rozsvítila až při zpěvu Sláva na výsostech Bohu a během kázání otec Tomáš přirovnal narozeného Ježíše ke světlu, které ozařuje náš život a skrze nás i životy druhých. Na památku všichni dostali obrázky s vánočním poselstvím papeže Františka.

Na Boží hod Vánoční jsme svou pozornost zaměřili na rozkvetlý strom, který jsme po celou doubu adventní "zalévali" dobrými skutky a on kupodivu opradu rozkvetl. Objevil na na něm růže květ s podobou Matky Boží, Panny Marie. Otec Tomáš zase překvapil přítomné, když spolu s naší scholou zapíval společnou píseň. Na konci mše svaté dostaly všechny děti zvláštní požehnání.

Na svátek sv. Štěpána se promluvy ujal jáhen František a vysvětlil nám, co znamená "být normální" a jak normálně se choval i mučedník Štěpán. Na závěr mše svaté se dočkali požehnání i všichni mužové a chlapci. Na ně po mši před kostelem čekal i pohárek vína, kterým si s otcem Tomášem společně všichni připili.

Kompletní fotogalerie ZDE.

Štědrovečení "půlnoční" mše svatá:

Boží hod Vánoční:

Svátek sv. Štěpána: