Víkendovka mládeže v Ostravě

04.11.2019

Na mládežnickém spolču jsme se dohodli, že bychom někam spolu vyrazili na prodloužený víkend. Jeli jsme do Salesíánského střediska do Ostravy, kde působí Jiří Caha, bratr našeho o. Tomáše. Zde jsme měli základnu, kde byla možnost i sportovního vyžití jako např. zahrát si floorbal, stolní tenis, horolezecká stěna, zahrát si stolní fotbálek i kulečník a další. 

V sobotu jsme podnikli výlet na nejvyšší horu Beskyd na Lysou horu, kde bylo lidí jako na Václaváku. Počasí úžasné. Ještě večer měli kluci sílu na floorbal, ostatní byli rádi, že těch 17 km zvládli. 

V neděli jsme v salesiánském kostele slavili farní mši svatou , při které Maruška a Terka četly čtení. Po mši svaté jsme přijali pozvání a navštívili jsme farní kavárnu , kde jsme si s chutí dali výbornou čokoládu. Po nedělním obědě si většina dala šlofíka a někteří se vydali navštívit "ostravské Hradčany", kde si prohlédli interaktivním způsobem muzeum. Neděle večer patřila karetním hrám, při kterých jsme se všichni náramně pobavili. 

V pondělí jsme se rozloučili, udělali společnou fotku, aby bylo na co vzpomínat a vydali jsme se zpět domů. Po cestě jsme navštívili poutní kostel na Svatém Kopečku u Olomouce a zoologickou zahradu. 

Bylo nás celkem 8 a všichni jsme si to moc užili!