AKTUÁLNĚ Z VRBICE:

Katechetické centrum brněnského biskupství dlouhodobě připravuje a aktualizuje projekt s název Vstupy do škol, jehož cílem je představovat ve školách témata spojená s křesťanstvím. Programy jsou školám nabízeny skrze vyškolené lektory, kteří mají potřebné vzdělání a praxi. Nabízené programy v rámci projektu Vstupy do škol oslovují vždy celou třídu...

Sobotní dopoledne 1. prosince si děti s maminkami vytvářely adventní věnce a lucerničky. A šlo jim to hezky od ruky. Na faře byla příjemná atmosféra, venku padal sníh, popíjeli jsme voňavý čaj a buchty od tety Magdy byly vynikající.

V neděli 25. listopadu se na Vrbici konal tradiční předadventní koncert naší scholy Kamínek. A tradičně se kostel zaplnil do posledního místa - letos dokonce posluchači museli stát i před kostelem, což bylo neuvěřitelné!

Při mši svaté v neděli 23. září jsme společně děkovali za úrodu. Děti i dospělí přinášeli ovoce a zeleninu ze svých polí a Kamínek nám k tomu krásně zpíval. Stále je za co děkovat....

V neděli 2.9.2018 otec Tomáš dětem požehnal školní aktovky a společně jsme prosili o Boží ochranu během tohoto školního roku. Na památku si děti odnesli farní rozvrh hodin, ve kterém mají zaznamenané dětské mše i nedělní mše svaté a spolčo na faře. Aby nezapomněly... :-)

Hodovali jsme!

03.09.2018

Poprvé s otcem Tomášem jsme hodovali ke cti sv. Jiljí. Kostel plný krojované mládeže je vždycky velkým zážitkem...

Ve středu 20. června jsme s dětmi soutěžili, skládali origami, běhali a samozřejmě grilovali... ;-)