Donátoři vyrazili na pouť

28.10.2018

Videoreportáž TV Noe ZDE.

V sobotu 27.10. jsme poprvé pod taktovkou otce Tomáše vyrazili na farní pouť. Na 77 donátorů a zájemců o informace o fondu Puls z našich farností čekaly ten den hned čtyři zastávky.

Pouť jsme zahájili mší svatou v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně, při které nás přivítal správce fondu Puls, P. Pavel Kafka. Ten se nám následně věnoval celé dopoledne, když nám spolu s průvodci představil prostory a historii katedrály, biskupské kurie a diecézní muzeum. Odvážnější zájemce čekala i prohlídka věží. Na všechna místa mají donátoři vstupy zdarma. 

Po obědě u sestřiček v L´Eau Vive pod Petrovem (který byl mimochodem vynikající!) nás čekala kratší zastávka v Lesné, kde nám P. Hověz představil místní duchovní centrum P. Středy a hlavně stavbu nového kostela bl. Restituty Kafkové. Jeho svědectví bylo strhující a proto jsme mu rádi předali příspěvek na stavbu, který jsme vybírali během mše svaté v Brně. Z rukou našeho jáhna Františka Mrázka tak přijal krásných bezmála 12.000 Kč. A která jeho myšlenka se nám vryla na paměti? "Když chcete něco získat, musíte v první řadě sami rozdávat!"

Povzbuzeni milými slovy jsme vyrazili k další zastávce, do kostela sv. Barbory v Adamově. Cestou jsme ocenili výborné řidičské schopnosti našeho pana řidiče, který náš dvoupatrový kolos dokázal bez úhony provézt všemi serpentinami.

V Adamově nás čekal akolyta Josef Novotný s dcerou Hankou, kteří nám představili místní raritu - unikátní světelský oltář. Po modlitbě ke sv. Barboře a nákupu nezbytných suvenýrů jsme se přesunuli k poslední zastávce - do poutního mariánského místa Křtiny.

Ve Křtinách jsme se pomodlili Loretánské litanie, zazpívali si, pomodlili se za národ i naše rodiny a pak se nás ujal místní kaplan P. Metoděj, který nám přiblížil historii místa, ukázal zvonohru i podzemí a jako bonus jsme si vysloužili i novokněžské požehnání.

Byl to dlouhý den, ze kterého si kromě krásných zážitků odnášíme i spoustu povzbuzení a překvapivě i několik domácích úkolů... Tak co, milí donátoři, pamatujete si, co všechno jste od otce Tomáše a akolity Josefa dostali k domácímu zpracování? :-)

Děkujeme kontaktním osobám z našich farností Marušce Michalové a Katce Pavlů za organizaci a všem našim průvodcům za milou péči.